MEZINÁRODNÍ SLET ŠLAPACÍCH LETADEL V KUNOVICÍCH

V sobotu 11.května 2024 uspořádalo Letecké muzeum v Kunovicích historicky první  Mezinárodní slet šlapacích letadel. Ředitel muzea Martin Hrabec to celé pojal tak, že dojde k vytvoření českého rekordu největší počet šlapacích letadel na jednom místě. Akce měla podtitul: „… aneb báječní letci na nelétajících strojích.“

Protože má Letecké muzeum Metoděje Vlacha na své tartanové dráze čtyři šlapací letadla, zúčastnilo se jedno z nich tohoto sletu. Červený dvouplošník od firmy Minipilot vystupoval pod číslem 23.

Při této krásné akci, kterou si užily hlavně malé děti a jejich rodiče, se sešlo celkem 24 strojů. Jednalo se o klasická šlapadla ve tvaru letadla, která jsou určena pro děti. Celkovou atmosféru můžete krásně vidět na fotografiích Jana Lekeše.

Rekord byl zaevidován do České databanky rekordů 20. května 2024 v Pelhřimově.