MODELÁŘSKÝ VÍKEND 17. – 18. 2. 2024

Únorový modelářský víkend v leteckém muzeu

Na prvním letošním modelářském víkendu se v sobotu 17.2. sešlo v leteckém muzeu Metoděje Vlacha 12 kluků. Dva nováčci se pustili do stavby vystřelovacího kluzáku, ostatní pravidelní účastníci, kteří navštěvují i modelářský kroužek, pokračovali v práci na rozpracovaných letadlech. Téměř všichni využili možnost si prohlédnout opravdová letadla v muzeu a samozřejmě zkusili atrakce pro dětské návštěvníky jako na příklad letecké simulátory a emergency skluzavku. V neděli dopoledne opět práce v dílně a po obědě jsme se za hezkého slunečného počasí přesunuli na plochu letiště Aeroklubu. Tam si každý létal se svým letadélkem. Pak následovala svačina a po ní úklid dílny, balení nářadí a modelářského materiálu, předání spokojených dětí rodičům a odjezd do svých domovů. Slova poděkování rodičů instruktorům patří rovněž personálu LMMV za poskytnutí azylu a rodině Tondrových , novému provozovateli kavárny, za výborné obědy a svačiny.   Kavárna leteckého muzea má od letošní ledna také nový název  „ HANGÁR Café“.

Instruktoři Martin Kaska a Václav Jiránek

Foto: Václav Jiránek