SALOON V MODRÉM OPEN AIR 23. 6. 2024

Nedělní odpoledne s bluegrassem a létáním

V neděli 23. června se v areálu Leteckého Muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi uskutečnil festival bluegrassových kapel Saloon v modrém Open air, který navštívilo kolem 180 diváků.

Akci, která byla tentokrát ve znamení kapel z Mladoboleslavska a Jablonecka, zahájila mladoboleslavská bluegrassová kapela FAIR PLAY GRASS. Kapela, která pod taktovkou kapelníka Honzy Melichara hraje již třetí desetiletí, předvedla pestrý bluegrass v češtině i angličtině. Svým poetickým bluegrassem pobavil diváky domácí FLASTR, se kterým si několik skladeb zazpívalo celé hlediště. O závěr festivalu se postarala stálice Saloonu v modrém, bluegrassová skupina SUNNY SIDE tentokrát za podpory bluegrassového dorostu. Jako stálý host vystoupil Jan Handlík tentokrát nejen se svým banjem, ale též jako zpěvák s kytarou. Báječně pak vystoupení oživil další mladý host, devítiletý Roman Hušek se svými houslemi a svým zpěvem písně Jesse James, kterou s ním zpíval celý festival.

Tradičním bodem programu byly i letové ukázky historických letadel z expozice Leteckého Muzea Metoděje Vlacha jako Sopwith Pup, Nieuport 12, Piper L4 a Fieseler Storch s piloty Tomášem Součkem, Vladimírem Lukešem, Martinem Součkem a Jiřím Hyblerem.

Další Saloon v modrém open air se uskuteční po prázdninách, v neděli 8. září 2024 od 15ti hodin opět v areálu Leteckého Muzea.

Budeme se na Vás těšit.

Foto: Václav Jiránek